Dyskretny efekt odmłodzenia z nićmi Secret Illusion

Secret Illusion to nici PDO najnowszej generacji, które zapewniają dyskretny efekt liftingu i poprawy owalu, a jednocześnie silnie rewitalizują skórę i stymulują tkanki do przebudowy. Dzięki specjalnej budowie nici mają zdolność unoszenia tkanek, bez ich uszkadzania. Zabieg jest szybki i nie wymaga rekonwalescencji. Na jedną stronę wystarczy założyć 1-3 nitki dla widocznego efektu odmłodzenia, który utrzymuje się nawet do 2 lat.

O szczegóły zabiegu Secret Illusion zapytaliśmy dr Katarzynę Grudzień, lekarza medycyny estetycznej, która prowadzi własną klinikę w Rybniku (www.kgrybnik.pl).

 

Na czym polega działanie nici PDO?

– Nici PDO wykonane są z polidioksanonu – syntetycznej, biokompatybilnej substancji, która po ok. 180-240 dniach rozpuszcza się w tkance, a dokładnie przekształca się z polimerów w monomery, które następnie rozkładają się do dwutlenku węgla i wody – substancji naturalnie wchłanianych przez skórę. Polidioksanon wykorzystuje się od wielu lat do produkcji szwów chirurgicznych. Nici PDO mające zastosowanie w medycynie estetycznej zostały wykreowane przez Koreańczyków. Udowodniono, że substancja PDO pobudza w tkankach proces powstawania nowego kolagenu i elastyny, a więc białek odpowiedzialnych za jędrność i sprężystość skóry.

 

Co wyróżnia nici Secret Illusion na tle innych nici PDO?

– Przede wszystkim budowa, dzięki której nici te mają dużą siłę unoszenia tkanek. Jest to tłoczona nić, której haczyki są formowane, a nie nacinane (co powoduje zwężenie nici w miejscach nacięć). Ponadto haczyki są grubsze, zdecydowanie mocniejsze i gęściej osadzone (w dwóch rzędach), co ma wpływ na szybsze gojenie się i brak uszkodzeń tkanki. Siła mechanicznego podciągania Secret Illusion wynosi aż 2,7 kg – to bardzo dużo jak na nić rozpuszczalną, której celem jest też stymulacja i rewitalizacja tkanek. Efekt poprawy napięcia i liftingu – wynikający z mechanicznego podciągnięcia tkanek – jest widoczny od razu, natomiast efekt rewitalizacji rozwija się w ciągu 1-3 miesięcy.

 

Kto jest idealnym pacjentem do nici Secret Illusion?

– Coraz częściej do mojego gabinetu trafiają pacjenci chcący dyskretnej i subtelnej poprawy oraz efektu zadbanej skóry o prawidłowym napięciu i kolorze. Dla nich nici Secret Illusion są idealną metodą. To świetny zabieg dla pacjentek z początkowymi objawami atrofii i opadania tkanek, ok. 40-45. roku życia, a także w dla osób z wiotką skórą. Bardzo lubię też modelować tą metodą kształt twarzy. Z jednej strony nici pomagają w przypadku osób, które mają zbyt mocno uwypuklone kwasem hialuronowym policzki, pozwalając wysubtelnić nadmiar wolumetrii (już zdecydowanie niemodny), a z drugiej – umożliwiają takie podciągnięcie tkanek, aby dodać objętości tam, gdzie jej brakuje. Zabieg z nićmi Secret Illusion bardzo lubią też mężczyźni – coraz częściej trafiają do mnie aktywni panowie z objawami tzw. twarzy biegacza. Często wystarczy u nich implantacja jednej nitki, aby uzyskać ładny, naturalny efekt poprawy. Zabieg jest mało inwazyjny, nie ogranicza zawodowo ani towarzysko, panowie nie muszą się tłumaczyć, że coś sobie zrobili. Aplikacja nici Secret Illusion jest bardzo prosta i szybka. Jest to implant, który możemy łączyć z kwasem hialuronowym czy przeszczepem własnego tłuszczu. Ale to, co przemawia jeszcze mocniej za wyborem tej metody w mojej praktyce, to mała inwazyjność dająca naturalność i bezpieczeństwo, obrazujące piękną, napiętą, zdrową i młodą skórę. Takiego efektu pożądają dziś pacjenci!

 

Więcej na:
www.wirtualnaklinika.pl/dyskretny-efekt-odmlodzenia-z-nicmi-secret-illusion/

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020